Jan Zykmund

Jsme rodinná firma ze severu Čech, která navázala na výrobu jedněch z nejoblíbenějších brambůrek na českém trhu, které jsou u nás v Čechách k vidění od pradávna a nazvali jsme je Originální hospodské brambůrky. Dnes vyrábíme již 4 produktové řady. Brambůrky jsou vyráběny na speciálních fritézách, kde nedochází k přepalování oleje, což je jeden z hlavních důvodů, proč mají tyto brambůrky tak skvělou chuť.

Brambůrky jsou vyráběny v několika příchutích a jsou balené ručně do našich vlastních krabic.

Celý proces výroby je zahájen výběrem dodavatele brambor. Ze žoků vážících 1000kg tyto brambory procházejí škrabkou a následně dočištěním. Čisté brambory jsou na lince nakrájeny na několika milimetrové plátky, které procházejí přes fritézu. Po několika minutách tyto lupínky přecházejí do další části výroby a tj. kontrola přes laserové a optické zařízení před dochucením a následném vážení. Tato část je vcelku automatizovaná, pouze za dohledu a opravných prací zaměstnanců na jednotlivých stanovištích. Závěrečné práce jsou nicméně skutečně ruční – štítkování sáčků a jejich identifikace, skládání krabic, uložení do těchto krabic a finální úprava pro expedici.

Veškeré tyto práce jsou prováděné v rámci chráněné dílny. To znamená, že všichni zaměstnanci jsou různým způsobem postižení lidé. Již nyní je těchto zaměstnanců přibližně 150 a předpokládá se jejich nárůst. Je skutečně fantastické vidět, že jsou zde postižení lidé, kteří zahájili svou pracovní činnost za podpory asistentů, ale po určité době několika dnů již dokázali svou práci zvládat bez jejich pomoci.