Blog > Sport

Wings For Life World Run 2021

Wings For Life World Run 2021

Osmý ročník závodu Wings for Life World Run, je celosvětový charitativní běh, který získává prostředky na podporu výzkumu léčby zranění páteře. Letos proběhne 9. května 2021.

O co jde?

Wings For life World Run je běh pro dobrou věc. Odkudkoli na světě se mohou lidé přihlásit a stáhnout si aplikaci nebo běžet hromadný běh, díky čemuž podpoří výzkum léčby zranění páteře. Závod funguje od roku 2003.
Po celém světě se ve stejný čas odstartuje závod. Po startu má každý závodník čas 30 minut na běh, chůzi, jízdu v invalidním vozíku. Pokud jedete na invalidním vozíku, je jedinou podmínkou běžný vozík.

Po 30 minutách ze startovní pozice vyrazí tzv. Catcher Car. Auto jehož úkolem je pochytat závodníky pomalé, nebo ty, co už nemohou. Jakmile auto projede checkpointem, o něco zrychlí. Pokud Vás auto předjede, končíte.

Poslední vítěz - Michael Taylor, dokázal Catcher Caru unikat 4 hodiny a 12 minut a za tu dobu uběhl 69, 92 km. 

 

Hromadné běhy nebo samostatně?

Jelikož se to v roce 2020 nemohlo, tak hromadné běhy moc nebyly. Ovšem letos plánovány jsou. V ČR je zatím oznámen hromadný běh v Liberci. 9.5.2021 ve 13:00 hod. a poběží se kolem SportParku.

Běžet ale můžete odkukoli díky aplikaci App Run, kterou zakoupíte zde: https://www.wingsforlifeworldrun.com/en/locations/app
Běžet začneš ve stejný čas jako ostatní Češi - 9.5.2021 ve 13:00 hodin. Jediný rozdíl bude v tom, že honit Vás bude imaginární Catcher Car.  Aplikace bude spolupracovat s GPS ve Vašem telefonu. Co bude třeba hlídat bude jen správný playlist.

Kolik to stojí?

Aplikaci zakoupíte za 15 Euro, tedy cca za 400 KČ. Tak co půjdete do toho?