Blog > Další onemocnění a hendikepy

Svědění bez příčiny

Svědění bez příčiny

Co se za ním skrývá?

Svědění pokožky se může objevit po kousnutí  hmyzem nebo po vystavení se alergenu - jako alergická odpověď organizmu.

Jenže pokud člověka svědí něco bez zjevné příčiny začne nám to být divné. Co za svěděním může být?

 

Nejčastější příčiny

Alergie - po kontaktu pokožky s alergenem, po kousnutí hmyzem, po konzumaci určitých potravin nebo léčiv.

Přílišné slunění - pokožka, která je vystavena přílišnému slunečnímu záření se nejen spálí, ale během odstraňování spálené vrstvy, také dost svědí.

Atopická dermatitida - kožní onemocnění, které je vrozené za vypuknutím dermatitidy mohou být různé vlivy okolního prostředí.

Porucha štítné žlázy - pokud štítná žláza nepracuje správně, může se objevit svědění jako projev hormonální nerovnováhy.

Jaterní problémy - těžké a nepříjemné svědění mohou mít na svědomí také játra. Pokud nejsou schopna správně fungovat je možné, že se dostaví obtížně odstranitelné svědění.

Potíže s ledvinami - ledviny čistí tělo, zbavují ho odpadu a toxinů. Pokud nefungují jak mají, tělo se odpadu nemá jak zbavit a může reagovat kromě jiného také svěděním.

Těhotenství - pokud jste těhotná a svědí vás pokožka, zvyšte příjem čisté vody.

Menopauza - ženy může trápit svědění kůže také v menopauze. Je to opět způsobeno změnou v hormonální hladině, pokožka může zarudnout, být více suchá a svědivá.

Diabetes - pokud se v těle nahromadí příliš vysoká hladina cukru může se projevit jako obtížné svědění celého těla. U žen se pak mohou tyto problémy objevit i v intimních partiích a zapříčinit plísňové onemocnění.