Blog > Sport

Sportem ku zdraví a k pomoci

Sportem ku zdraví a k pomoci

„Utíkej Kááčo, utíkej, utíkej, honí tě koocour divokej, divokej.“ Stop! Nic takového. Utíkat ano. Ale jediné, co vás bude honit, bude váš vlastní pocit uspokojení.


Běh pro dobrou věc

Běhání je velmi oblíbeným sportem. A jak by také ne. Běhat můžeme kdykoliv a kdekoliv. Běh nás nadopuje adrenalinem a zároveň na povrch vyplavuje hormony štěstí. Běhat je prostě fajn.

Víte o tom, že obyčejným běháním můžete pomoci neobyčejné věci? Přispět potřebným? No, vážně. Můžete. Můžete běžet pro dobrou věc.

 


RunCzech

Běh pro dobrou věc je celosvětovým fenoménem. Závody v České republice drží pod svými ochrannými křídly RunCzech. Že je tento projekt v těch nejlepších rukách dokazuje každoroční nárůst účasti. Například v roce 2016 běželo pro dobrou věc neuvěřitelných 5 287 běžců.

Co je smyslem Běhu pro dobrou věc? Samozřejmě zábava formou pohybu. Hlavním hnacím motorem celé akce je pomáhat. Každý běžec, který se postaví na start, potřebuje registraci. Tu si v případě Běhu pro dobrou věc zakoupí u spolupracující neziskové organizace.


Z běžce dobroběžcem

Vybraná neziskovka už se o každého svého běžce postará. Nabídne mu dokonce možnost svůj příspěvek ještě zvýšit a stát se Dobroběžcem. Ten dostane možnost zapojit se do individuálního fundraisingu a s pomoci neziskovky vybrat peníze navíc. Od přátel, rodiny, kolegů v práci. Ale klidně i cizích lidí.


Běžím pro OZP

Zapojených neziskovek je dost a dost. Stačí jen zvolit tu, která je vašemu srdci nejbližší. OZP zde podporují například Výbor dobré vůle Olgy Havlové, kde výtěžek putuje na nákup zdravotnických a kompenzačních pomůcek (invalidních vozíků, sluchadel, atd.), Spolek Trend Vozíčkářů Olomouc, Centrum Paraple a Klub vozíčkářů Petýrkova.


Běžím pro stromy

Běháte pravidelně a úplně nejraději v přírodě? Pak vás jistě zaujme, že svojí účastí na Běhu pro dobrou věc můžete běžet i pro stromy. Během registrace k závodu máte možnost přispět i na obnovu zeleně. Z výtěžku Běhu pro stromy s Nadací Partnerství jsou obnovovány aleje, vysazovány nové stromy a léčené ty staré. Díky vašemu běhu bude česká krajina zas o kousek zelenější.


Od jednoho závodu až do ligy

Běhy se pořádají napříč celou republikou a je čistě na vás, kolikrát se zúčastníte. Můžete běžet jen jednou. Sami. Nebo se proběhnout se svým psem. Přizvat kamarády a zapojit se jako štafetoví, či rodinní běžci. Ovšem, máte-li soutěživého ducha a běhání berete vážněji, než jako rekreační aktivitu, máte možnost stát se členem RunCzech běžecké ligy.


Sezóna 2018 se blíží

Zalíbila se vám myšlenka zaběhat si pro dobrou věc? Letošní běžecká sezóna je u konce. Tu, už nestihnete. Ovšem registrace pro příští rok 2018 jsou v plném proudu. Vyberte si svoji neziskovku a běžte do toho. Sportovat s myšlenkou na pomoc jiným je pocit, který hřeje na duši.

A když už jsme u těch registrací...ať už jste ozp, který chce najít pracovní uplatnění nebo firma, která má člověku s hendikepem co nabídnout, nezapomeňte se registrovat i k nám na ozpprace.cz! :-)