Blog > Nevidomí

Počítačové hry pro nevidomé

Počítačové hry pro nevidomé

Pro lidi s normálním viděním je to asi trochu nepochopitelné, ale i nevidomí mohou hrát počítačové hry.

Pár příkladů takových her vám zde popíšeme.

Shades of Doom

Hra je pro starší 13 let. Jedná se o  revoluční hru založenou na Windows pro zrakově postižené. Vytváří virtuální realitu pomocí zvuku jako média. Obsahuje vícerozměrný vícevrstvý zvuk, který hráče ponoří do světa akce a napětí zasazeného do nepříliš vzdálené budoucnosti. Hra sama mluví a proto není pro hraní této hry potřeba čtečka obrazovky.

Vaší výbavou bude lékařské vybavení, několik granátů, pistole, nůž, Vaše pěsti a počítač abyste mohli analyzovat své okolí. Budete muset projít mnoho úrovní přísně tajné vojenské základny a ukončit nešťastný experiment. K cestě tímto temným světem využijete zvuk větru v chodbách a místnostech, ozvěnu vašich kroků, zvuky okolního vybavení a volitelně i vedení díky počítači analyzujícímu prostředí. Rozhodně budete chtít shromáždit lepší zbraně, brnění a vybavení, které vám pomohou v této misi uspět. Najděte vodítka k ukončení experimentu, a vydejte se do deváté a nejnebezpečnější oblasti.

Jazyk:

Hra je - bohužel pro osoby bez jazykového vybavení - v angličtině.

Nároky na vybavení: 

Dnešní počítače by si se spuštěním hry měly hravě poradit.

Odkaz na hru:

Shades of Doom Download

Topspeed 3

Hru je možné hrát jako jednotlivec nebo nabízí multiplayer verzi. Jedná se o freewarovou hru (tj. je zdarma ke stažení). Jedná se o závodní hru založenou na zvukové odezvě a na joysticku se zpětnou odezvou, kde si můžete zvolit automobil nebo motorku. Cílem je samozřejmě dostat se co nejrychleji do cíle bez nehody.

Jazyk:

Opět bohužel Angličtina, volitelně jdou stáhnout další cizí jazyky jako Němčina nebo Španělština.

Nároky na vybavení: 

PC s Windows, joystick se zpětnou odezvou.

Odkaz:

https://www.playinginthedark.net/download/

Gamebook Náhoda

Konečně česká audiohra pro starší 16 let. Připomíná dřívější papírové gamebooky. Kde je typicky položena otázka a dle odpovědi se odvíjí následující děj. Ve hře se hráči mohou vyhnout lokacím, do kterých se jim nechce. Hra má velmi kvalitní zvuk a pro lepší zážitek se doporučují sluchátka.Je také dobré se seznámit důkladně s nápovědou pro rychlejší přechod mezi lokacemi v případě předčasného ukončení hry, díky špatnému rozhodnutí.

Jazyk: 

Čeština

Nároky na vybavení:

PC s Windows

Odkaz na hru:

Po registraci si ji zdarma stáhnete na http://www.apogeum.info/docu.php?id=160

Sound RTS

RTS strategie podobná hře Warcraft. Sbíráte suroviny, stavíte farmy, které produkují jídlo, jídlem živíte bojovníky a ti bojují s nepřáteli. Hra se ovládá pomocí klávesnice, využít je možné spoustu klávesových zkratek a povelů. 

Jazyk:

Angličtina

Nároky na vybavení:

PC s Windows

Odkaz na hru: 

http://jlpo.free.fr/soundrts/