Blog > Zdravotní pomůcky

Noví pomocníci v líčení pro osoby s omezenou pohyblivostí rukou a paží

Noví pomocníci v líčení pro osoby s omezenou pohyblivostí rukou a paží

Do 8. ledna probíhal v Americkém Las Vegas veletrh CES 2023. Na tomto veletrhu představila společnost L'Oréal dvě novinky, které využijí hlavně uživatelé s omezenou hybností rukou a paží.

Jedná se o inovativní prototypy pro líčení.

 

HAPTA aplikátor

První novinkou je aplikátor make-upu, který vyvinula společnosti L´Oréal ve spolupráci se společností Verily Life Sciences. 

Aplikace má za cíl pomoci lidem s omezenou jemnou motorikou při nanášení rtěnky.

Principem je kombinace vestavěného inteligentního ovládání pohybu a chytrých, přizpůsobitelných nástavců, které uživateli zajistí plný rozsah pohybu. Usnadní přístup do obtížně otevíratelných obalů a přesnou aplikaci.

HAPTA je vybaven magnetickým nástavcem, který umožňuje snadné ergonomické použití s 360° rotací a ohybem v rozsahu 180°. Když uživatel použije funkci “kliknutí” intuitivně nastaví určitou polohu a zůstane v ní během používání, zároveň zamkne toto nastavení pro příští použití.

Aplikátor je bateriový s nabíjecí baterií, která vydrží nepřetržité používání až  hodinu - což je cca 10 aplikací. Po vybití se nabije za 3 hodiny.

V budoucnu se počítá s tím, že aplikátor bude fungovat i pro nanášení dalšího make-upu a nejen rtěnky.

V letošním roce by se měl začít v praxi používat společností Lancôme.

L’Oréal Brow Magic aplikátor

V současné době je třeba k požadovanému vzhledu obočí využívat několik produktů, zabírá to čas a chce to znalosti. 

Díky aplikátoru L’Oréal Brow Magic dosáhnou uživatelé ideálního vzhledu obočí, který ale respektuje jejich přirozené obočí a rysy obličeje.

Aplikátor vyvinula společnost L’Oréal ve spolupráci s technologickou společností Prinker. Ta je průkopníkem v oblasti dočasného tetování a díky tomu je možné dosáhnout profesionálních výsledků i doma.

Aplikátor  L’Oréal Brow Magic je první ruční, lehký, elektronický aplikátor na líčení obočí. Principem je využití 2400 drobných trysek a technologie tisku s velkým rozlišením 1200 dpi. Uživatelé tak získají velmi přesný tvar obočí během několika sekund.

Technologie Modiface AR naskenuje obličej uživatele a následně doporučí postup pro microblading, microshading nebo výplňové efekty.