Blog > Léčebné terapie

Květy, které léčí duši i tělo

Květy, které léčí duši i tělo

Příroda je mocná čarodějka. Má v sobě neskutečnou krásu, sílu a energii. Když jí respektujeme a nasloucháme, může nám v mnohém pomoci. Třeba i při léčbě našich bolístek duše a těla. Jednou z nejúčinnější léčebných metod, založených na síle přírody, jsou Bachovy květinové esence. Znáte je? Jestli ne, je nejvyšší čas je poznat.

Kdo květové esence objevil?

Anglický lékař, žijící na přelomu devatenáctého a dvacátého století, Dr. Edward Bach. Již v dobách studií prodělal Edward několik zdravotních obtíží. Protože byl velmi soustředěný na dokončení vzdělání, začal si uvědomovat, jakou sílu má během uzdravení pozitivní smýšlení a vlastní rozhodnutí nepodléhat osudu. Když mu po kolapsu, zapříčiněném vnitřním krvácením, předpovídali lékaři přežití v horizontu několika měsíců, rozhodl se nepoddat fyzické slabosti a o svůj život bojovat. Vždyť má před sebou ještě tolik práce…

Homeopatikum, pomoc z přírody

Po svém uzdravení nastupuje Edward v roce 1919 do Londýnské homeopatické nemocnice. Zde se seznamuje s prací Samuela Hahnemanna. Ta mu potvrzuje to, co již sám objevil. Účinnost střevních bakterií na lidský organismus. Na základě této myšlenky Edward připravuje nosody. Homeopatické očkovací látky podávané orálně. Rozděluje je do sedmi základních skupin podle osobnostních kvalit člověka. Tato léčba má u pacientů velký úspěch a je v medicíně používána dodnes.

V momentě, kdy Edward zjistil, že jsou chronická onemocnění, která nelze léčit dostupnými nosodami, rozhodl se ve svém bádání pokračovat. Ve své soukromé londýnské ordinaci zkoumá psychiku lidí. Vidí, že lidské nálady, životní zkušenosti a postoje hrají při uzdravování nezanedbatelnou roli. Dochází k závěru, že odstranění negativního smýšlení a pocitů, přináší tělu harmonii a výtečný základ na cestě k celkovému uzdravení.

Inspiraci, jak dojít k duševní a tělesné harmonii, nachází v přírodě. V roce 1928 objevuje sílu účinků esencí připravených z Kejklířky skvrnité (Mimulus), Netýkavky žlázonosné (Impatiens) a Bílé lesní révy (Clematis). A přesně v tento moment stojí na prahu svého nového poslání. Objevu účinné homeopatické terapie.

Během dalších let se Edward pohybuje na různých místech v Anglii a pracuje na objevování nových rostlin, z kterých by se daly květové esence připravovat. V roce 1934 se usazuje v Mount Vernonu a pokračuje ve své práci až do finále roku 1936, kdy píše knihu "Dvanáct léčitelů a ostatní esence" a tím předává světu jeden z nejcennějších homeopatických pokladů. Bachovy květinové esence. Téhož roku Edward umírá na srdeční selhání.

Co dokáží květové esence?

Bachovy květové esence jsou esence, které dopomáhají lidskému organismu najít harmonii a rovnováhu. Umí eliminovat negativní emoce a místo nich přivolat do naší duše klid, mír a pohodu. V takové stavu, kdy jsme spokojeni sami se sebou a neneseme si těžké balvany na bedrech, jsme připraveni skutečně pochopit, kdo jsme a co potřebujeme. Tělo a duše spolu souzní. Lépe čelíme stresu, okolním a negativním vlivům. Cesta k uzdravení se otevírá.

Co jsou Bachovy esence?

Propracovaný systém přírodních homeopatik, skládající se z výtažků 38 rostlin a květin. Třicátou devátou esencí je Krizová esence, namíchaná z pěti Bachových květových esencí. Protože se jedná o čistě přírodní produkt, nemají esence žádné vedlejší účinky a může je užívat opravdu každý. Děti, dospělí, senioři, ale třeba i domácí mazlíčci. V žádném případě ovšem nenahrazují klasickou lékařskou péči! Jsou ovšem jejím skvělým doplňkem.

Květové esence se zpracovávají buď varem, nebo sluneční metodou. Při té se plně rozkvetlé květy stříhají přímo do misky tak, aby se jich nedotkla lidská ruka. V misce s vodou se nechávají louhovat na přímém slunci. Podmínkou ovšem je, že na nebi se za celou dobu nesmí ukázat ani jediný mráček. V takovém případě je celá várka zničená.

Ze vzniklé tinktury se připravují koncentráty. Ty lze koupit v lahvičkách označených podle jednotlivých druhů rostlin. Každý květ a jeho účinky na lidský organismus jsou podrobně popsány v seznamu esencí. Díky tomuto systému si snadno vyberete, která rostlina je pro vaše potřeby ta pravá. V případě, že se nemůžete rozhodnout nebo vás trápí víc symptomů, existuje možnost esence na míru. Do jedné lahvičky si můžete nechat namíchat až sedm druhů květů. Prodejce vám určitě s výběrem rád pomůže. A kde Bachovy květové esence koupit? Porozhlédněte se na internetu. Obchodů s tímto báječným homeopatikem je spoustu.

Práci vám květiny nepřičarují, my ano

Po výběru správné květiny můžete začít esence užívat. Stačí pár kapek několikrát denně a brzy ve svém nitru pocítíte jejich blahodárný vliv. Možná vás ale ze všeho nejvíc stresuje hledání zaměstnání. S tím vám květiny pomohou jen částečně. Uklidní rozjitřenou mysl, duši naladí na pohodu, připraví tělo na program léčebného procesu, ale práci, tu vám nepřičarují. Tu si musíte hledat sami. A třeba úplně snadno. Stačí se zdarma zaregistrovat do naší databáze a váš profesní životopis si začnou prohlížet zaměstnavatelé, kteří jsou skvěle připraveni zaměstnávat hendikepované osoby.