Blog > Léčebné terapie

Komu pomáhá gemmoterapie, medicína pupenů?

Komu pomáhá gemmoterapie, medicína pupenů?

Odpověď je jednoznačná. Každému. Co ale vlastně gemmoterapie je? Kde se vzala a z čeho čerpá svoji léčebnou sílu? Pojďme dnes nahlédnout do světa rostlin a odhalme přírodní léčebnou metodu, která směle asistuje klasické medicíně.

Co je gemmoterapie?

Gemmoterapie je moderní léčebná metoda stojící na historií prověřené síle přírody. Zdrojem léčivých účinků gemmoterapie jsou zárodečné tkáně z rostlinných pupenů, výhonků, semen, kořínků nebo mladých listů.

Už od pravěku lidstvo využívalo přírodu k očistě, prevenci a léčbě různých onemocnění. Bylinné čaje, masti, koupele nebo lektvary dodávají tělu potřebné látky, jako jsou vitamíny, stopové prvky, ale i hormony nebo enzymy.

 

Kde se medicína pupenů vzala?

První oficiální zmínky o využití kvetoucích rostlin k léčbě člověka vedou do třicátých let minulého století. Ruský učenec B. P. Tokin odhalil v rostlinách látky působící antibioticky a antimykoticky a nazval je fytoncidy. O pár let později postřehl profesor V. P. Filatov, že utržené rostliny, ponechané ve tmě a chladu, dříve než úplně odumřou, zmobilizují své síly a produkují omezené množství fytoncidů. Na základě tohoto objevu vzniká výrobní proces Filatových biogenních stimulátorů.

Filatova práce ohromila belgického lékaře Dr. Paula Henryho a ten v experimentech pokračuje. Dlouhodobým zkoumáním dochází k závěru, že nejúčinnější látky se nacházejí v zárodečných listech stromů a rostlinných pupenech. V roce 1952 připravuje první výtažek z pupenů břízy. A světlo světa pomalu a jistě spatřuje medicína pupenů (latinsky gemmon), gemmoterapie.

Samotný výtažek z pupenů je ovšem příliš silný. Doktor Henry bádá a přichází na řešení, jak dosáhnout nejlepší účinnosti nového léku. Upraví jej homeopaticky. Zředí ho potencováním na 1 desetinnou hodnotu D1. Takto upravená gemmoterapeutika se využívají dodnes a jsou deklarována jako léčiva obsahující vysoké množství účinných látek homeopatické informace.

Bylinná léčba pro každého

Síla gemmoterapie tkví v její univerzálnosti. Na rozdíl od klasických léků nemají gemmoterapeutika vedlejší účinky a proto mohou být aplikována každému. Na lidský organismus působí zcela přirozeně, nezatěžují žádné jeho přirozené procesy. Bylinná léčba je možná aplikovat v jakémkoliv stádiu nemoci a to dokonce i v případě, že ještě není přesně stanovená diagnóza. Nepatrnou nevýhodou je pomalejší léčebný nástup, než u léčby klasickými medikamenty.

Gemmoterapie v Čechách

Celosvětový boom zaznamenala gemmoterapie brzy po svém objevení. Do České republiky přicházela pozvolně ke konci minulého století. Do našich končin ji přivedli bylinkáři Franěc, Janča a Zentrich. V roce 1998 se výrobou gemmoterapeutik začala zabývat Mgr. Jarmila Podhorná a přinesla nám tak možnost alternativní léčby různých zdravotních problémů.

Jak probíhá léčebná kúra?

Před začátkem každé léčby gemmoterapeutiky je nejprve vhodné očistit organismus drenážním prostředkem. Toxické látky z organismu nejlépe vyplavuje tinktura z březových pupenů. Po očistě těla následuje samotná léčba tinkturou vybranou podle typu onemocnění. Dávkování se odvíjí od hmotnosti člověka. Kromě léčebného efektu kúra působí preventivně, posiluje imunitu, organismus se celkově omladí a harmonizuje.

I hledání práce má zelenou

Je čistě na vás, jakou léčbu preferujete. Jestli klasickou nebo přírodní medicínu, popřípadě jejich kombinaci. A je i čistě na vás, jakou volíte prevenci proti zdravotním neduhům. Jestli vsázíte na zdravý životní styl a přírodní očistné kúry, máme pro vás dobrou zprávu. I hledání nové práce může mít zelenou. Stačí se u nás zdarma zaregistrovat a zaměstnavatelé si vás už sami najdou.