Blog > Léčebné terapie

Gotu kola - Podpořte svou paměť a soustředění

Gotu kola - Podpořte svou paměť a soustředění

Gotu kola - bylinka s českým názvem Pupečník asijský, se používala již v nejstarší medicíně světa. Má svoje významné místo v indické a čínské medicíně.

Vyniká velmi dobrým vlivem na centrální nervovou soustavu a mozek, proto se také řadí mezi tzv. mozkové nutrienty.

V tradiční medicíně se používá jako silný antioxidant, má protizánětlivé, antivirové a antibakteriální účinky. Zlepšuje krevní oběh, zabraňuje usazování cholesterolu, příznivě ovlivňuje mentální a poznávací funkce, zlepšuje paměť a soustředění, pomáhá udržet pozornost.

Je výborným pomocníkem při boji s depresemi, zmírňuje úzkosti, zlepšuje spánek.

Pro použití zevně se může využít při onemocnění kůže, vředech, popáleninách a otocích.

 

Jak bylinku využít

Vnitřně - můžete čerstvé lístky použít při přípravě salátu, přidat je do pomazánky, smoothie. Chutná trochu jako řeřicha.

Čaj z Gotu koly - použije se jedna lžička drcených lístků, které necháme 10 minut vyluhovat. Poté přecedíme a pijeme 2x denně.

Pokud máme k dispozici prášek z lístků, používá se také jedna lžička, jen už nemusíme louhovat.

Zevně - připravíme odvar a postižená místa natíráme. Tady dámy zbystřete - velmi dobře funguje na celulitidu, potřené místo se lépe prokrvuje a pokožka se vypne.

Pokud jste šikovní, zvládnete si vyrobit i mast, či tinkturu.

Pupečník asijský nemá žádné vedlejší účinky. Nesmí se však překračovat doporučená denní dávka, jinak může způsobit bolest hlavy. Při zevním užití se může objevit podráždění kůže či vyrážka a svědění - alergická reakce, pokud se to stane ihned přestaňte s aplikacemi.