Blog > Zdravotní pomůcky

Appka která pozná rakovinu

Appka která pozná rakovinu

Ne to opravdu není sci-fi, tuto aplikaci si již stáhlo do svého mobilu nebo jiného zařízení více než 5000 českých a slovenských občanů.

 

SkinVision - aplikace na rozpoznání melanomu

SkinVision, jak se appka jmenuje se také představila na výstavě telemedicíny LIFMAT 2022 v Praze.

Aplikaci představila společnost Dr. Digital se svým zakladatelem Ondřejem Svobodou. Ondřej Svoboda se telemedicíně věnuje již dlouhou dobu. Jeho zásluhou jsou odhaleny již desítky melanomů z pohodlí domova a pacienti jsou instruováni aby navštívili svého dermatologa.

 

Úspěšnost neuvěřitelných 95%

Dle testování dokáže aplikace rozpoznat rané stádium melanomu s 95% přesností. Pomáhají jí k tomu klinicky ověřené a vysoce přesné algoritmy. Umí si vytvořit simulaci přirozeného růstu tkáně a díky tomu nebezpečí rozpoznat.

Díky SkinVision tak může pacient odhalit příznaky rakoviny kůže z domova. Pacient také dostane rady a doporučení jak pečovat o pokožku.
Nutno ovšem podotknout, že v angličtině.

Stačí fotka

Fungování zajistilo spojení umělé inteligence s odbornými znalostmi dermatologů. Uživatel aplikace jednoduše po otevření programu podezřelé znaménko nebo místo na kůži vyfotí a aplikace mu sdělí výsledek.

Na naší pokožce se vyskytují různé druhy znamének. Mateřská znaménka, pigmentové skvrny po slunění a další a všechny mohou být rizikem. 

Cílem je aby aplikace přiměla uživatele k časné návštěvě dermatologa. Čím dříve se rakovina rozpozná, tím lépe se léčí.

V tuzemsku je zatím aplikace bezplatná, ale jen v základním režimu. Za vyšší funkce je třeba si zaplatit.