Blog > Sport

Adrenalinové zážitky s hendikepem

Adrenalinové zážitky s hendikepem

Každý člověk je jedinečný. Má své starosti, radosti, cíle, pocity, myšlenky, povahu i potřeby. Někdo je kliďas a nejlepším zážitkem je pro něj den strávený na kanapi. Někdo má energie na rozdávání, šijí s ním všichni čerti a adrenalinové výzvy přijímá jako největší výzvu dne. Že je člověk hendikepovaný na jeho touhách nic nemění. Může se ale zdravotně postižená osoba účastnit akcí, při kterých adrenalin stříká na všechny strany? Jasně, že může.

Za adrenalinovým dobrodružstvím? S rozumem v hrsti

Je na první dobrou jasné, že hendikepovaný jedinec má všechny své aktivity poněkud ztížené. Vše se ale odvíjí od přístupu k nemoci i sobě samotnému. A jsme zase tam, kde jsme byli na začátku. U specifických potřeb každého. Nechme dnes klidné povahy odpočívat třeba u arteterapie nebo čtení a pojďme se zaměřit na hendikepované dobrodruhy.

 

 

Je jedno, zda se člověk se svým hendikepem narodil nebo mu zdravotní postižení do cesty přivála nepřízeň osudu, pokud je v jeho povaze síla, energie a dobrodružství, nemusí se svých aktivit vzdávat ani kvůli podlomenému zdraví. Taková nátura se své nemoci pokorně neodevzdá. Bude s ní bojovat dobrou náladou, sportem, ale i různými výzvami. Adrenalinové zážitky nevyjímaje. V tom případě stačí, když hendikepovaný vezme rozum do hrsti a své konání přizpůsobí své aktuální kondici.

Co to znamená? Chcete se vydat za adrenalinovým zážitkem, který vybočí z běžného stereotypu dne? Myslete na to:

  • abyste nepřecenili své síly
  • vždy si nejdříve zjistěte, zda poskytovatel adrenalinového zážitku má prostředí a pomůcky přizpůsobené i pro váš typ hendikepu
  • za dobrodružstvím se vydejte v den, kdy vám bude dobře
  • mějte s sebou doprovod, který vás dobře zná
  • poraďte se se svým lékařem a ujistěte se, že absolvování plánované krkolomnosti vašemu zdraví neublíží
  • nenechte se vyhecovat, akci rozjeďte až v momentě, kdy budete stoprocentně přesvědčeni, že tohle vážně chcete zažít

S hendikepem do oblak aneb seskok padákem pro každého

Adrenalinových aktivit pro hendikepované je spousta. Stačí zapátrat a vybrat si takový zážitek, který je pro vaši osobu skutečnou výzvou. Někdo se odváže na lyžích na sněhu, někdo na čtyřkolce s automatem a někdo v oblacích.

Nás velmi zaujala široká nabídka adrenalinu letiště Příbram. Skvěle vybavené zázemí a profesionální instruktoři jsou tu připraveni dopřát vám zážitek, na který nikdy nezapomenete. Kromě vyhlídkových letů, řízení letadla nebo letu v akrobatickém i bezmotorovém letadle vám umožní i seskok padákem. Samostatně nebo v tandemu.

Perfektní připravenost letiště tkví v dostupnosti různých sad kombinéz všech velikostí, všemožných postrojů i specifických pomůcek para výstroje. Seskok může absolvovat člověk téměř s jakýmkoliv postižením, kromě epileptiků a osob s oboustrannou nadkolenní amputací, kdy délka pahýlů je kratší než 30 cm.

Příbramské letiště už má za sebou více, než 200 seskoků hendikepovaných. Zvýšíte jejich statistiku právě vy? Naplánujete si dvě hodiny volného času, seberete odvahu a zkusíte si bezpečně zalétat? Pak není nic jednoduššího, než se poptat na podrobnosti a rovnou se objednat.

Adrenalin při hledání zaměstnání

Zažíváte adrenalin každý den při hledání zaměstnání? A docela rádi už byste si odpočinuli a měli chvíli klidu. Řešení je snadné. Zaregistrujte se zdarma do naší databáze a nechte na zaměstnavatelích, ať si vás najdou sami.