Blog > Příběhy zaměstnanců

Příběhy zaměstnanců - František

Příběhy zaměstnanců - František

Dobrý den,


můj příběh, který souvisí se společností Tapiko, začal přibližně před pěti lety. Sedím v kanceláři ve firmě, ve které jsem tenkrát pracoval v Praze a najednou jsem se probral ve voze rychlé záchranné služby... To jsem dostal svůj první velký epileptický záchvat. Když jsem takto dostal třetí záchvat, doktor mi navrhl, abych šel na nemocenskou a nějak zkusil řešit svou práci tak, abych nemusel dojíždět do práce do Prahy a vyhnul se tak stresům. Tehdejší zaměstnavatel mi vyšel vstříc a po roce, kdy jsem marodil (déle to nejde), mi umožnil pracovat z domova. Bohužel tato situace trvala jen pár měsíců a musel jsem z firmy odejít.

 

Přihlásil jsem se na pracovní úřad a již ani nevím přesně, kdo mi poradil, abych si zažádal o invalidní důchod, že na to mám nárok po celkem 12 život ohrožujících epileptických záchvatech. Začal jsem zjišťovat, jaké jsou možnosti práce z domova pro lidi, kteří mají invalidní důchod prvního stupně. Po pravdě řečeno jich v ČR není zrovna moc, kteří jsou solidní, používají moderní technologie a jejich práce je úzce spojena s IT a internetem. Celá moje kariéra zatím probíhala pouze v tomto oboru a nechtěl jsem jít jiným směrem.

Po cca 6 měsících velkých stresů, kdy jsem skoro propadal beznaději, jsem našel společnost Tapiko s.r.o., která mne prakticky obratem zaměstnala v oboru, který mne vždy bavil – administrace webů a eshopů desítek spokojených klientů a telefonický kontakt s nimi. Našel jsem smysl života, učím se novým věcem, dál se vzdělávám a těším se, co přinese budoucnost v této společnosti. A co je na tom nejlepší, mám možnost pracovat z domova, netrávit denně několik hodin na cestě do a z práce (jako dříve), více se věnovat rodinně, baráčku, a žít spokojenější život.