Blog > Kultura

6 tipů jak nepřibrat o Vánocích

6 tipů jak nepřibrat o Vánocích

Češi slaví svátky většinou u televize, s rodinou a dobrým jídlem. Vůně vanilky, svařáku či grogu evokuje pohodu a klid.

Není proto divu, že spousta z nás přes Vánoce přibere nějaké to kilo navíc. Po svátcích se potom trápíme s nedopnutými kalhotami a při pohledu na váhu propadáme panice.

 

Máte pocit, že Vánoce a hubnutí nejdou skloubit? Máme pro Vás pár tipů jak na to.

 

  1. Místo množství volte kvalitu. Nemusíte nutně ochutnat 20 druhů cukroví. Stejně takové množství druhů jen stresuje chudáky pekařinky. Udělejte druhů cukroví méně ale zato z kvalitnějších surovin.
    Místo ztuženého tuku použijte bio máslo, mouku zvolte bezlepkovou a cukr nahraďte medem. Do salátu pak není nezbytně nutná majonéza, stačí jogurt a hořčice, a salám můžete také vynechat.
    A že to moc stojí? Když vynecháte pár druhů pečiva tak to snad půjde vyřešit. Navíc můžete mít dobrý pocit, že jste udělali něco pro Vaše tělo.

  2. Nejezte cukroví nebo salát mezi jídly, raději si z nich jedno jídlo rovnou udělejte. K snídani pár kousků cukroví a k večeři salát je lepší než jíst normálně a výše zmíněné pak uzobávat mezi jídly. Vše se totiž počítá, i kdyby jste to jedli osamotě a nikdo Vás neviděl.

  3. Nebuďte permanentně přejedení. Přejídání není zdravé, poslechněte svůj biorytmus a další porci jídla si dejte až když máte pocit hladu ale ještě Vám nekručí v žaludku. A porce si dávejte jen takové, po kterých Vám nebude špatně. Nemusíte za každou cenu udělat z žaludku “mrzáka”.

  4. Choďte na procházky. Když už se to povede a napadne sníh, vyražte s dětmi, drahou polovičkou nebo s domácím mazlíčkem na procházku. Uděláte tak dobře Vašemu tělu. Chůze je totiž nejlepší pohyb, který podporuje hubnutí.

  5. Spěte dostatečně. Neponocujte a vstávejte až když se probudíte. Ve spánku se tělo očišťuje a detoxikuje. Nejlépe toho pak docílíte když mezi posledním jídlem a ulehnutím do postele uběhnou alespoň 2-3 hodiny.

  6. Hlavně žádný stres. Pro mnohé z nás jsou svátky hektické a možná si řeknete že stresem se hubne. Ano, jenže pak následuje jo-jo efekt a jste tam, kde jste začali. Raději si užívejte. Jídlo si vychutnávejte, nikam nechvátejte, rozmazlujte se třeba i ve vaně s vonnými oleji.

 

Tak ať se daří!