Blog > Zdravotní pomůcky

3 pomůcky pro zdravotně postižené, které chcete mít

3 pomůcky pro zdravotně postižené, které chcete mít

Život s hendikepem je v dnešní době rozhodně snesitelnější, než před pár desetiletími. Vědci, lékaři a výzkumníci pracují o sto šest a přicházejí s různými kompenzačními pomůckami, které nám pomáhají k větší soběstačnosti. Hodně z těchto vychytávek je už naštěstí dostupných i v naší domovině a některé z nich jsou i dokonce Českým výrobkem.

Moderní kompenzační pomůcky

Kompenzační pomůcky jsou různé. Každý hendikep vyžaduje jinou pomocnou berličku. Mezi všemi novinkami, které jsme zhruba za poslední rok postřehli, nás nejvíc zaujaly tyto tři vychytávky pro zdravotně postižené:

Ústní myš s možností konfigurace přes internet

Česká společnost Benetronic s.r.o. vyvíjí inteligentní kompenzační pomůcky. Jejich zařízení usnadňuje život především lidem, kteří mají nepohyblivé ruce, zejména tedy kvadruplegikům a paraplegikům. Tahle myš ovšem není jen tak ledajaká myš. S pomocí ústní myši lze ovládat počítač, televizi, mobilní telefon, ale i topení nebo osvětlení. Nové funkce a inovace stále přibývají.

Zdravotně hendikepovaný uživatel může toto zařízení ovládat ústy, jazykem, dotekem, dechem nebo hlasem. Pacient se tak stává v mnoha směrech samostatnějším. Některé typy této myši dokonce ani nevyžadují připojení k počítači.

Letos Benetronic představil unikátní možnost konfigurovat nastavení této kompenzační pomůcky prostřednictvím internetu. Každý, koho zaujme ústní myš má možnost ji i vyzkoušet. Stačí zavolat do firmy a jejich terénní pracovník přijede k vám domů, vše vysvětlí, ukáže, naučí.

 

Domácí hemodialýza

Pacienti odkázáni na dialýzu tráví minimálně tři dny v týdnu cestováním na dialýzu. Teď už ovšem nemusí. Domácí hemodialýza je nyní dostupná i u nás. Odpadá cestování na středisko. Pacient si hemodialýzu provádí sám a v čase, který mu vyhovuje. Zdravotní výhody, které tento přístroj přináší, jsou také nezanedbatelné. Po poradě s ošetřujícím lékařem je možné provádět hemodialýzu klidně i každý den. V těle tak nedochází k hromadění vody a nežádoucích látek. Ledvinová dieta se stává mírnější a člověk se cítí lépe. Po samotném zákroku se rychleji zotavuje. Upravuje se i krevní tlak.

Vozík pro miminka k invalidnímu vozíku

Poměrně čerstvě je u nás dostupný i přídavný vozík pro miminka k invalidnímu vozíku. Už ho nemusíte složitě shánět v zahraničí. Na náš trh tuhle skvělou vychytávku pro maminky vozíčkářky přinesla Rokytnická firma ForHandicap, s.r.o.. Procházky s miminkem se stávají nestresující a pohodovou záležitostí. Přesně tak, jak to má být.

Ta samá firma myslela i trochu dopředu. Na chvíle, kdy se teprve to miminko začíná plánovat. Židle Love Chair pomáhá nejen vozíčkářům prožívat plnohodnotný a aktivní sexuální život.

A jaké kompenzační pomůcky v poslední době zaujaly vás?